Odvažte se podnikat se svými dětmi

Podnikání s dětmi aneb strasti a radosti podnikatelek.

Velké téma mnoha žen, které mají děti. Zvládnu to? Kolik času mi to zabere? Budu mít čas na svoje děti? Nezblázním se z toho? Co papírování, daně, živnost atd?

Naše rada zní: Nechte se vést svoji intuicí. Nestresujte se, když nezvládnete udělat práci, kterou jste si předem naplánovali. Děti jsou nevyzpytatelné, onemocní, vy budete unavené, nebudete mít náladu, chuť ani čas projekt dodělat.

To je důvod proč náš projekt vzniká už 4 roky. Přestaly jsme to řešit. Vznikne až bude správný čas. Pokud mu věříte a baví vás, věnujte pozornost tvoření, ne cíli. Veďte svoje podnikání z pozice ženské energie. Nepracujte na výkonnevysilujte se. Užívejte si ten proces .

My doporučujeme, zapojit i vaše děti do vašeho podnikání. Děti rády tráví čas se svými rodiči. A občas vás překvapí, že jsou schopné vymyslet produkt, který pak můžete zrealizovat. V našem repertoáru jich máme několik. Pro nás jsou děti velká inspirace. A nejlepší kritici. Od nich se hned dozvíte, jestli to, co jste vymysleli, je super nebo je to úplný propadák.

My naše děti využíváme i k focení našich produktů.

Na co si dát pozor? Stávají se i situace, kdy na něčem dlouho pracujete a dítě v nestřežený okamžik dílo objeví. Doporučujeme si práci důkladně schovat, i když ji nedoděláte nebo uložit v počítači. V klidu si odskočte např. pověsit prádlo nebo dovařit oběd. Zlobit se pak můžete jen sami na sebe, když vám dítě rozstříhá originál, který chcete druhý den odnést do tiskárny, jako se to stalo nám.

Snad jsme vám alespoň malinko dodaly odvahu svůj projekt ukázat světu. A hlavně! Nenechte se odradit okolím. Tolik nehezkých poznámek, které jsme si musely vyslechnout z okruhu naší rodiny, bychom nespočítaly ani na prstech obou rukou. Ať si o tom ostatní myslí svoje. Jestli je to vaše vášeň a radost, dejte se do toho.

Hodně štěstí.

Adél a Vendy

Sestry v triku art